Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır
Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır

Duvarların Hazırlanması

1 Elektriği kapatın ve duvar plakalarını bir tornavidayla çıkarın. Çıkışları ve kendinizi korumak için, temiz görünümlü bir kağıt kurulumu sağlamak için panelleri çıkarmanız ve çıkışları korumak için bantlamanız en iyisidir. duvar kağıdı ustası ankara fiyat .Çıkışların ve anahtarların üzerine, onları kapatacak kadar küçük bant parçaları koyun.

Duvar Kağıdı Ankara Rüzgarlı Ürünlerini İncelemek İçin Tıklayın

Duvar kağıdı yapıştırıcısını etkinleştirmek için su kullanacağınız için, odadaki elektriği kapatmanız gerekir, duvar kağıdı ustası arayanlar ankara aksi takdirde tehlikeli elektrik çarpması veya prizleri bozma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. etimesgut duvar kağıdı ustası Elektriği kapattığınızdan emin olun.

2 Gerekirse eski duvar kağıdını kaldırın. Ne tür bir duvar kağıdıyla uğraştığınızı anlamak için kağıdın bölümlerini çıkarmaya başlayın (kendinden yapışkanı çıkarmak çok daha kolaydır) ve başlamak için gerekirse bir macun bıçağı kullanın. duvar kağıdı ankara rüzgarlı. Tüm kağıtları dikkatli bir şekilde soyun, duvardan mümkün olduğunca fazlasını alın ve altında kalan yapıştırıcıyı kazıyın.[1]

Duvar kağıdını kaldırmak için önemli miktarda zaman kazanın. duvar kağıdı ankara ostim. Bu, yeni duvar kağıdı koymaktan çok daha uzun sürebilir, duvar kağıdı ankara fiyat bu yüzden hepsini bir gün için saklamayın, aksi takdirde hüsrana uğrarsınız.

duvar kağıdı ankara siteler Duvar kağıdı daha eskiyse, daha inatçı olabilir ve altındaki duvara bağlı olarak duvar kağıdını ve yapıştırıcıyı çıkarmaya yardımcı olması için bantlı zımpara duvar kağıdı ankara etimesgut kullanmanızı gerektirebilir.

3 Duvarları iyice temizleyin. Duvarları normal bir ev temizleyicisiyle temizleyerek başlayın ve duvar kağıdı ankara çankaya      duvarları küf açısından incelemeden önce iyice kurumasını bekleyin. duvar kağıdı ankara ulus rüzgarlı    Duvar kağıdını asmadan önce küfü yok etmek çok önemlidir, çünkü mevcut küfün üzerine duvar kağıdı uygulamak yayılmasına neden olacaktır. duvar kağıdı ankara kampanya Bulduğunuz küfü, 1 3.785 lsuya 2 su bardağı.473 çamaşır suyu karışımıyla çıkarın.

4 Duvardaki çatlakları düzeltin. Şansınız varken, üzerine kağıt koymadan önce duvarı duvar kağıdı ustası arayanlar ankara  düzeltmek en iyisidir. arda tasarım duvar kağıdı ankara            Duvardaki çatlak veya deliklere bir macun bıçağıyla duvar macunu sürün ve kurumasını bekleyin. duvar kağıdı döşeme ankara yenimahalle/ankara Daha sonra ince taneli zımpara kağıdı ile pürüzsüz hale getirin.

5 Duvarları bir leke öldürücü/astar ile astarlayın. Duvar kağıdını yüklemeden önce astarı bir fırça ile eşit şekilde boyayın. duvar kağıdı baskı ankara          Astar, kağıdın duvarlara daha etkili bir şekilde yapışmasına yardımcı olacak ve duvar kağıdınız için sağlam bir temel sağlayacaktır.[2]

Duvar Kağıdı Yapımı

1 Duvara yönergeler çizin. boyanabilir duvar kağıdı ankara         Kapının yanındaki duvardaki kağıdın genişliğinden (5,08 cm) daha kısa bir mesafe ölçün. Bu noktayı bir kalemle hafifçe işaretleyin.   3 boyutlu duvar kağıdı ankara         Tavandan zemine işaretinizi ikiye bölen dikey bir çizgi çizmek için bir marangoz terazisi ve kurşun kalem kullanın. üç boyutlu duvar kağıdı ankara    Duvar kağıdı asarken bu satırı başlangıç noktası olarak kullanacaksınız.[3]

2 Duvar kağıdını duvardan (10.16 cm) daha uzun bir uzunlukta kesin. Kağıdın arkasına duvar kağıdı yapıştırın veya önceden yapıştırılmış duvar kağıdı kullanıyorsanız, dijital baskı duvar kağıdı ankara    uygun şekilde asmak için üreticinin talimatlarını izleyin. Makas, duvar kağıdını kesmek için mükemmel şekilde uygundur.

3Kağıdı duvara çizdiğiniz çizgiyle hizalayın. Tavandan başlayın, zeminin üstünde ve altında yaklaşık (5,08 cm) asılı kalacak şekilde bırakın. bebek odası duvar kağıdı ankara            Duvar kağıdını dikkatlice hizalayın ve sabitlemek için duvara sıkıca bastırın.

4 Kağıdı bir duvar kağıdı fırçasıyla düzleştirin. Bir odayı düzgün bir şekilde duvar kağıdı yapmak için kırışıklıkları mümkün olduğunca tamamen ortadan kaldırmanız gerekir, özel baskı duvar kağıdı ankara  aksi takdirde duvar kağıdı düzensiz ve kabarcıklı görünecektir. ankara çubuk duvar kağıdı  

Kabarcıkları kenarlardan dışarı çıkmaya zorlamak için yeterli basınç kullanarak kağıdı boyutlu duvar kağıtları ankara         ortasından dışarı doğru pürüzsüz hale getirin. duvar kağıdı döşeme ankara

Yanlışlıkla bazı kırışıklıklar oluşturursanız, kırışıklığa ulaşana kadar bir parça kağıdı dikkatlice duvar kağıdı dünyası ankara       duvardan çekin ve yavaşça dışarı doğru bastırın.

5 Deseni uygun şekilde eşleştirerek odanın etrafında dolaşmaya devam edin. Sonraki parçayı ilk parçaya hizalayın. dekoratif duvar kağıdı ankara Duvar kağıdını asarken, desenli duvar kağıdı kullanıyorsanız, desenleri mümkün olduğunca birbirine uydurmanız önemlidir. duvar kağıdı ustası ankara eryaman     Onları hizalamak için, mümkün olduğunca yakın hale getirmek için orta bir noktadan başlayın ve üst ve alt kısımdaki fazlalıkları kesin. en ucuz duvar kağıdı fiyatları ankara    

Her kağıt parçasının üstünü ve altını kesin.            ankara etlik duvar kağıdı      Duvar kağıdını takarken, yırtmamaya dikkat edin. Kağıdı duvara sıkıca bastırmak için bir macun bıçağı kullanın ve fazlalığı bir tıraş bıçağıyla kesin.

6 Her duvar kağıdı dikişinde bir dikiş silindiri kullanın. Bir odayı duvar kağıdı yaptığınızda, kağıdın soyulmasını önlemek için dikiş yerlerinde yeterince yapışkan olduğundan emin olmak ankara eryaman duvar kağıdı           istersiniz, bu nedenle çok sert itmemeye ve altındaki yapıştırıcıyı veya yapıştırıcıyı sıkmamaya çok dikkat edin.

7 Dikişleri temizleyin. Duvar kağıdını en az 15 dakika beklettikten sonra fazla yapıştırıcıyı duvar kağıdı firmaları ankara           ıslak bir süngerle silin, ardından dikiş yerlerinin temiz olduğundan ve göze hoş gelmeyen fazla yapıştırıcı olmadığından emin olun.

Duvar Kağıdı Satın Alma

1 Bir odayı duvar kağıdı yapmak için ne kadar duvar kağıdına ihtiyacınız olacağını belirleyin. Her duvarın zeminden tavana yüksekliğini ve her duvarın uzunluğunu bir ölçüm bandı ile ölçün.

duvar kağıdı firmaları ankara           Duvarlar kare ise, duvarın uzunluklarını toplayabilir, ardından toplam alanı hesaplamak için bu sayıyı duvarların yüksekliğiyle çarpabilirsiniz.             duvar kağıdı ustası ankara fiyat

Mağazada, her bir duvar kağıdı rulosunun kapladığı toplam alanı okuyun ve kaç rulo satın duvar kağıdı ustası ankara fiyat alacağınızı tahmin etmek için odanızın alanını bu sayıya bölün. duvar kağıdı ankara siteler fiyatları Duvar kağıdını asarken odanın gerçek alanından daha fazlasını kullanacaksınız çünkü duvardaki desenleri eşleştirmeniz gerekiyor, bu yüzden fazladan satın alın.

Yalnızca bir duvarı duvar kağıdı yaparsanız, odaya çok sayıda karakter katabilir ve tüm alan duvar kağıdı işçilik fiyatları ankara     için bir odak noktası işlevi görebilir.[6]

2 Oda için doğru doku türünü seçin. Duvar kağıdı, işe ve odaya bağlı olarak dikkate alınması gereken birçok farklı özelliğe sahip birçok farklı malzemede gelir. 3d duvar kağıdı fiyatları ankara Bazılarını asmak daha zordur, bazıları ise ilk kez kullananlar için kolaydır.[7]

Vinil duvar kağıdı en yaygın çeşittir ve asılması ve çıkarılması kolaydır. duvar kağıdı yapan firmalar ankara          Kanvas destekli vinil kağıt neme dayanıklı ve çok yönlüdür, ankara duvar kağıdı fabrikası bu da onu banyolarda ve bodrumlarda asmak için çok uygun hale getirir. Genellikle yapıştırıcı ile hazırlanır, bu da asılması ve taşınması kolay olduğu anlamına gelir. geometrik duvar kağıdı ankara     

Kabartmalı duvar kağıdı dokulu ve desenlidir, bu da onu duvarlardaki kusurları kapatmak için ideal hale getirir. genç odası duvar kağıdı ankara      Ayrıca boyanması ve yapışkanla kaplanması kolaydır, bu da önümüzdeki yıllarda çok yönlü olacağı anlamına gelir.

Tekstil bazlı duvar kağıdını asmak daha zordur çünkü daha fazla zaman alan ama aynı ankara gölbaşı duvar kağıdı zamanda size nihai ürün üzerinde daha fazla kontrol sağlayan şeffaf yapışkan macunla asmanız gerekecektir. dünya haritası duvar kağıdı ankara Floklu tekstil duvar kağıdı, profesyonel bir etki için yükseltilmiş desenlere sahiptir, ancak temizlenmesi zordur.

3 Oda için uygun bir desen seçin. Asmak biraz zaman alacak olsa da, desenli duvar kağıdı herhangi bir odaya benzersiz bir tema ekleyebilir. ithal duvar kağıdı ankara Ayırt edici bir desene sahip bir duvar kağıdı satın almak istiyorsanız, deseni eşleştirmeye ve çakışmamaya özen gösterin. ithal duvar kağıdı ankara rüzgarlı  Ayrıca desenli duvar kağıdı kullanarak odayı daha büyük gösterebilirsiniz.

Odayı daha geniş göstermek için yatay desenler kullanın. ithal duvar kağıdı ankara sincan Uzun ve dar bir odanız varsa yatay desenler kullanarak daha rahat görünmesini sağlayabilirsiniz. ithal duvar kağıdı fiyatları ankara           Bununla birlikte, kusurlu kareler, yatay desenli duvar kağıdı kullanılarak biraz etkilenebilir ve bu da daha kötü görünmesini sağlar.

Tavanı daha yüksek göstermek için dikey desenler kullanın. banyo için duvar kağıdı ankara Alçak tavanlarınız varsa, dikey desen, gözü kandırmanıza yardımcı olabilir.

Tüm odayı duvar kağıdı yapmak zorunda olmadığınızı unutmayın. ankara ithal duvar kağıdı firmaları. Gerçekten cesur bir desen denemek istiyorsanız, onu sadece bir vurgulu duvarda kullanabilirsiniz.

4 Yapıştırılmış veya önceden yapıştırılmış duvar kağıdını seçin. Genel olarak, mümkünse, kurulumu en kolay olan kendinden yapışkanlı duvar kağıdı almak isteyeceksiniz. duvar kağıdı kaplama ankara Bunu yapmak için, kağıdın arkasındaki yapışkan şeridi çıkarmanız ve duvara sıkıca ve eşit bir şekilde bastırmanız yeterlidir, duvar kağıdı kaplama fiyatları ankara            bu da kullanımı son derece kolay hale getirir. Diğer çeşitler genellikle daha fazla dahil olur.

Önceden yapıştırılmış duvar kağıdı, kağıdın arkasındaki macunu, genellikle su veya üretici kişiye özel duvar kağıdı ankara  tarafından sağlanan başka bir etkinleştirici ile etkinleştirmeniz gerekmesi dışında, kendinden yapışkanlıya benzer.

Dryback duvar kağıdı, kağıdın asılmasında kullanmak için duvar kağıdı yapıştırıcısı da satın almanızı gerektirir.       kendinden yapışkanlı duvar kağıdı ankara Bu tür duvar kağıtları genellikle daha karmaşık ve pahalıdır, ancak özellikle tek başına asılması daha zordur.

TÜRKİYE'NİN
TEK DİSTRİBÜTÖRÜYÜZ
Özel tasarımlı, kullanışlı ve kaliteli duvar kağıtları
MARKALARIMIZ
Arda Tasarım© 2021 Tüm Hakları Saklıdır.